Kalite Kontrol

Laboratuvarımızda günde ortalama 360 fiziksel analiz, 100 kimyasal analiz yapılmaktadır.

Yurt dışı ve yurt içi AB onaylı tedarikçilerimizden özenle seçilen hayvansal ve bitkisel kökenli ham maddelerimiz fabrikamıza gelene kadar birçok kontrolden geçmektedir.

Yola çıkmadan önce resmi veteriner hekimler tarafından alınan numuneler Salmonella ve Enterobacteriaceae gibi mikrobiyolojik analizlerden geçmekte ve uygunlukları Veteriner Sağlık Sertifikası ile onaylanmaktadır.

Ülkemiz sınırlarına geldiğinde ise, Veteriner Sınır Kontrol Müdürlüğünce kalite evrakları kontrol edilmekte ve numuneler alınarak mikrobiyolojik, toksikolojik, ağır metal, pestisit, tür tayini, GDO gibi analizlerden geçmektedir.

Çagatay Laboratories Performing Tests

Ham maddeler fabrikamıza geldiğinde, stoklara alınmadan önce ham madde analiz planına uygun olarak fiziksel ve kimyasal analizleri yapılır ve uygunluğuna istinaden depolarımıza gönderilir. Belirli aralıklar ile de mikrobiyolojik ve toksikolojik analizlere gönderilir.

Ürünler üretimden çıkış anından itibaren nem, ham protein, ham yağ, ham kül, selüloz, yoğunluk, şekil, renk, koku, peroksit, FFA, kalsiyum, fosfor ve sodyum analizlerinden geçer. Uygunluğu onaylanan ürünler paketlemeye gönderilir.

Her Gün

Laboratuvarımızda ham maddeden son ürüne kadar her aşamadaki kontroller yüksek hassasiyetle yapılmaktadır.

360Fiziksel Analiz
100Kimyasal Analiz
Dili Değiştir
Or